Blog
Skóry z szynszyli - zastosowanie
Skóry zwierzęce to wyroby, bez których prawdopodobnie nie przetrwalibyśmy jako gatunek ludzki. To one jako pierwsze dawały nam ciepło, gdy jeszcze zamieszkiwaliśmy jaskinie. Z czasem co prawda nauczyliśmy się szyć ubrania z tkanin pochodzenia roślinnego, jednak skóry zwierzęce nigdy nie przestały nam towarzyszyć. Z prostych okryć ewoluowały w finezyjne i wytworne stroje.
Czapki z pomponami - hit czy kit?
Czapki z pomponami są hitem kilku ostatnich sezonów. Dzięki mnogości fasonów i wariantów kolorystycznych mogą stanowić świetny dodatek do każdej stylizacji, niezależnie od tego, czy jest ona elegancka, czy bardziej sportowa. Pompony mogą różnić się od siebie wielkością, grubością i umiejscowieniem na czapce, dzięki temu ich styl może być różny w zależności od preferencji i gustu. Oprócz tego pompony mogą być wykonane z różnych futer, na przykład z lisa albo jenota.
Jak odróżnić skórę naturalną od ekologicznej?
W ciągu ostatnich kilku lat wyroby ze skóry naturalnej zaczęły być wypierane przez produkty ze skóry sztucznej, czyli skaju, nazywanej inaczej skórą ekologiczną. Jeśli jednak zależy ci elegancji, dobrym guście i na towarze wysokiej jakości, wybierz produkty z naturalnych skór. Sprawdź w naszym wpisie, jak odróżnić skóry sztuczne od prawdziwych i dlaczego właśnie w nie warto zainwestować.
Do czego wykorzystuje się skóry z królika?
Skóry królicze są bardzo cennym surowcem futrzarskim. Ich zastosowanie w dużej mierze zależy od ich obróbki, a dokładniej od tego, czy w trakcie obrabiania skóra jest farbowana, czy nie. Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie.
Farbowanie skóry - krok po kroku
Wyroby ze skóry naturalnej cieszą się od wielu lat niezmienną popularnością. Zarówno akcesoria, jak i odzież wykonana z tego materiału charakteryzują się doskonałymi właściwościami. Skóra naturalna jest niezwykle estetyczna i trwała. To jej podstawowe zalety, które powodują, że od stuleci jest ciągle jednym z najchętniej stosowanych materiałów. Wykorzystuje się ją w wielu branżach – sięgają po nią szewcy, projektanci odzieży, tapicerzy, a także projektanci mebli i form użytkowych. Skóra naturalna jest elastyczna, miękka, delikatna, wytrzymała, oddychająca i ładna. Te wszystkie cechy sprawiają, że jest to doskonały materiał nadający się do produkcji wielu rzeczy. Odzież i buty zrobione z niej są wygodne, a także odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych. Dzięki swojej miękkiej strukturze i elastyczności wyroby skórzane świetnie się noszą, nie powodując obtarć i podrażnień. Skóra przepuszcza powietrze, dlatego skórzane ubrania czy buty są niezwykle komfortowe dla użytkownika. W dzisiejszym wpisie opiszemy, na czym polega farbowanie skóry.
Jak dbać o kołnierze z jenota?
Futra były od wieków naturalnym materiałem, z którego wykonywano ciepłą zimową odzież. Ich doskonałe właściwości izolacyjne i ogrzewające sprawiły, że było to najlepsze zabezpieczenie przed przenikliwym zimnem w krajach leżących na północy. Dzisiaj futrzane elementy odzieży wzbudzają wiele kontrowersji, ale wciąż mają wielu miłośników, którzy nie wyobrażają sobie swojej szafy bez nich. Zimowe okrycia wykonane z naturalnego futra to niezwykle elegancka i efektowna odzież. Jeżeli nie chcemy nosić całego płaszcza zrobionego z futra, możemy zdecydować się na cudowny dodatek, jakim jest kołnierz z jenota. Taki futrzany kołnierz możemy zakładać do płaszczy i kurtek uszytych z różnych materiałów. Spełni się w roli ciepłego szalika osłaniającego naszą szyję przed zimnym wiatrem, śniegiem i deszczem. Taki stylowy dodatek sprawi, że zwyczajna kurtka zyska wyjątkowy czar i oryginalny szyk. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jak należy dbać o kołnierze z jenota.
Na czym polega garbowanie skóry?
Przetwarzanie skór i używanie ich jako elementów odzieży albo w innych celach użytkowych znane było od czasów bardzo dawnych. Surowa skóra wymaga odpowiedniej obróbki, aby przedłużyć jej trwałość i ochronić przed procesami gnilnymi. Tak narodziło się garbarstwo, którego ślady znajdujemy w średniowieczu, a szczególny jego rozwój przypadał na wieki XIV–XVI.